Великие Копани – Великі Копані » Херсонська область

Херсонська область розташована на півдні України в Причорноморській низині, в степовій зоні, на нижній течії Дніпра. Кількість адміністративних районів – 18: Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Високопільський, Генічеський, Голопристанський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Каховський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Скадовський, Цюрупинський, Чаплинський. В області 9 міст, з яких 3 – обласного значення (м.Херсон, м.Нова Каховка та м.Каховка), 6 районного підпорядкування (м.Берислав, м.Генічеськ, м.Гола Пристань, м.Скадовськ, м.Таврійськ, м.Цюрупинськ), 31 селище міського типу, 698 населених пунктів в тому числі: міських – 40, сільських – 658, які об’єднані в 259 сільських рад та 9 міських рад.
Область почала стрімко розвиватися, за останній рік має чимало досягнень. Вирішальну роль в цьому відіграє обласна державна адміністрація.
У промисловості збільшили виробництво підприємства легкої промисловості, целюлозно-паперового виробництва, видавничої діяльності, оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, машинобудування.
Питома вага регіону в загальнодержавному обсязі створеної валової доданої вартості складає 1,5%. Частка області у загальнодержавних обсягах реалізованої промислової продукції – 0,8%.
Підприємствами транспорту за січень – червень 2011 року перевезено вантажів на 21,8% більше ніж за січень – червень 2010 року. Вантажооборот зріс на 6,3%.
Обов’язкових платежів до державного бюджету станом на 01 липня 2011 року надійшло на 35,5% більше ніж за січень – червень 2010 р., до місцевих бюджетів регіону – на 45,8% більше.
Протягом січня – червня 2011 року відбулося зростання реальної середньомісячної заробітної плати на 3,1%. В області відсутня заборгованість із виплати заробітної плати в бюджетній сфері.
Область утримує перше місце серед регіонів по розрахунках за спожиту електроенергію. Розрахунки населення за житлово-комунальні послуги за січень – червень 2011 року становили 106,1%.
За січень – червень 2011 року обсяг заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг зменшився на 17,2% до 128,1 млн. грн. Рівень безробіття склав 1,4%. Станом на 01 липня 2011 року чисельність зареєстрованих безробітних в області склала 9,2 тис. чол. Протягом червня відбулося скорочення чисельності зареєстрованих безробітних на 20,7%.
В області 493 дошкільні навчальні заклади, де виховується 34,3 тис. дітей.
Охоплення дітей дошкільними закладами складає 61%, у сільській місцевості – 47% (по країні відповідно 56 % і 33%).
У 508 загальноосвітніх навчальних закладах здобувають середню освіту понад 110,7 тис. учнів.
Забезпеченість шкіл сучасними навчальними комп’ютерними комплексами (НКК) складає 98% (по країні – 95%). 87% загальноосвітніх навчальних закладів, у яких встановлено НКК, підключено до мережі Інтернет.
Підготовку кваліфікованих робітничих кадрів в області здійснюють 23 професійно-технічні навчальні заклади, де навчається 5595 учнів і слухачів.
У системі вищої освіти області діє 27 вищих навчальних закладів, де навчається 41,3 тис. студентів.
Науковими та науково-технічними роботами в області займаються 27 організацій, установ та підприємств області, у яких працюють більше 1 тис. фахівців. Чисельність дослідників збільшилася на 13,9%. Зросли обсяги фундаментальних досліджень на 47%, науково-технічних послуг – на 44,2%, науково-технічних розробок – на 39,7%, прикладних досліджень – на 38,4%. Всього в економіці області зайнято 108 докторів та 944 кандидати наук.
В області завершився перший етап реформування медичної галузі. Проведена оптимізація мережі закладів охорони здоров’я і, як результат, реформування в області зменшилась кількість медичних закладів з 568 в 2010 році до 65 станом на 01.02.2011 року. Вся первинна ланка надання медичної допомоги, а це 25 дільничних лікарень, 90 лікарняних амбулаторій і 388 ФАПів ввійшли до складу міських клінічних та центральних районних лікарень, стали їх структурними підрозділами.
Мережа сімейної медицини представлена 105 установами та підрозділами охорони здоров’я: 57 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини (54 з них – у сільській місцевості), 8 відділень загальної практики-сімейної медицини у складі поліклінік та 28 лікувальними установами з сімейними дільницями. Питома вага населення, що обслуговується сімейними лікарями, становить 38.5%, а серед мешканців сільської місцевості – 68.8%.
Досягнуто зниження на 5% смертності від злоякісних новоутворень і показник становить 176,2 на 100 тис. населення проти 185,5 у 2009 році.
В області спостерігається стабілізація епідемічної ситуації з туберкульозу. Рівень захворюваності на туберкульоз у 2010 році зменшився на 2,9% і склав 106,9 на 100 тис. населення (2009 р. – 110,1), смертності зменшився на 9,1% і склав – 20,9 (2009 р. – 23,0).
Зареєстровано зменшення темпу приросту захворюваності на ВІЛ і становить -4,6% проти +1,5% у 2009 році.
В області діють 474 бібліотеки, 444 клубні заклади, 2 театри, 1 обласна філармонія, 6 музеїв, 2 училища і 36 шкіл естетичного виховання, кінопоказ забезпечує обласне підприємство “Кіновідеопрокат”. Роботу галузі забезпечують більше 5 тисяч працівників культури.
У школах естетичного виховання навчається більше 7 тисяч учнів.
В області 5749 пам’яток культурної спадщини, у т.ч.: 3418 археології, 2259 історії, 72 монументального мистецтва. З них 34 – національного значення: 29 – археології, 2 – історії, 3 – монументального мистецтва.
Особливу цінність становить комплекс пам’яток Кам’янської Січі – адміністративного і військового центру запорізького козацтва у 1709 – 1711 та 1728 – 1734 роках.
Протягом І півріччя 2011 року область відвідали поважні іноземні гості та представники іноземних компаній, серед яких: Шеф Канцелярії Президента Республіки Польща Яцек Міхаловскі, державний секретар Канцелярії Президента Республіки Польща Даріуш Млоткевич, Повірений у Справах Посольства Республіки Польща в Україні Діаріуш Гурчинські, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас, Міністр Посольства Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Комерційний аташе Литовської Республіки в Україні Кястутіс Масальскіс, Генеральний консул Російської Федерації в Одесі Антонов Ю.О., Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Йоанна Стжельчик, консул Китайської Народної Республіки в Одесі Лі Гао, Консул Республіки Польща в Одесі, керівник проектів розвитку відновлюючих джерел енергії в державах СНД ENECO Wind Energy Investment Fund Ltd, Генеральний директор «ENECO Ukraine Ltd» Антоніос Стамелос, Віце-президент корпорації «Abu Dhabi Basic Industries» Ахмед Ел Бсат (Об’єднані Арабські Емірати) та ін.
Більшість зустрічей керівництва області мають своє продовження і в подальшому наповнюються розвитком економічних відносин через дієвість міжнародних програм та укладення угод про співпрацю, сприяють налагодженню нових зовнішньоторговельних відносин, розширенню кола країн-інвесторів, просуванню продукції товаровиробників Херсонщини (перелік угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво Херсонської обласної державної адміністрації з урядами адміністративно-територіальних одиниць іноземних країн наведено у розділі «Основні заходи у сфері зовнішніх зносин»).
19 квітня 2011 року відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Костяка М.М. з Віце-президентом Європейської Економічної Палати Торгівлі, Комерції та Промисловості в Україні Агаєвим Р.Е., мета якої – обговорення пріоритетних напрямків співробітництва.
У рамках реалізації досягнутих домовленостей протягом 14-17 червня 2011 року на базі обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій представники Палати провели навчання для представників райдержадміністрацій та міськвиконкомів за методикою розробки інвестиційних проектів відповідно до міжнародних стандартів. Наразі Палатою розглядаються проекти області з метою їх подальшого просування та залучення до їх реалізації потенційних інвесторів.
24 червня 2011 року в м.Херсоні відбулося урочисте відкриття та презентація Херсонського центру європейського та євроатлантичного партнерства. Центр створений за підтримки Міністерства закордонних справ Бельгії та Посольства Королівства Бельгія в Україні. Захід відбувався за сприяння Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської міської ради, управління державної служби Головдержслужби України в Херсонській області, Південного регіонального відділення Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС.
Керівництво області приділяє значну увагу розвитку міжрегіонального та прикордонного співробітництва з регіонами країн близького та далекого зарубіжжя, спрямованого на налагодження конструктивної співпраці, зміцнення господарських і культурних зв’язків. Ця робота носить системний характер.
Розпочатий у 2010 році діалог обласної державної адміністрації з одним з найпотужніших регіонів Російської Федерації – урядом Новосибірської області знайшов своє продовження в організації візиту делегації керівництва зазначеного регіону до Херсонської області, що відбувся протягом 12-13 квітня 2011 року. Відповідно до програми перебування гості ознайомилися з економічним, туристичним та культурним потенціалом Херсонщини, перспективними інвестиційними проектами, обговорили напрямки подальшого співробітництва.
Результатом плідної і узгодженої роботи керівництва областей стало урочисте підписання Угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією України та Урядом Новосибірської області Російської Федерації про торговельно-економічне, науково-технічне, соціальне та культурне співробітництво.
Подальшим кроком в реалізації досягнутих домовленостей та укладеної Угоди став візит делегації Херсонської області на чолі з головою обласної державної адміністрації Костяком М.М. до Новосибірської області 17-18 червня 2011 року.
Під час перебування в регіоні відбулися зустрічі з Губернатором Юрченком В.О., членами Уряду Новосибірської області, головою законодавчого Зібрання Морозом І.Г., представниками наукових та ділових кіл області. Завершальним пунктом зустрічі стало підписання Протоколу про результати візиту голови Херсонської обласної державної адміністрації України Костяка М.М. до Новосибірської області Російської Федерації, що закріпив конкретні пропозиції по питаннях взаємодії в ключових сферах. Сторони домовилися про розвиток співпраці між господарюючими суб’єктами Новосибірської та Херсонської областей; активізацію роботи по просуванню товарів і послуг на ринки регіонів; розробку спільних інноваційних і інвестиційних проектів в пріоритетних галузях економіки; організацію відпочинку і оздоровлення дітей на базі існуючого санаторно-курортного комплексу Херсонської області України.
З метою популяризації Херсонської області в Ямало-Ненецькому автономному окрузі в рамках реалізації укладеної 29 вересня 2010 року угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією України та Урядом Ямало-Ненецького автономного округу Російської Федерації про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництв 11 травня 2011 року до Херсонщини прибула знімальна група з ЯНАО на чолі з першим заступником директора департаменту міжнародних і зовнішньоекономічних зв’язків ЯНАО Урамаєвим С.Р. В рамках візиту відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Хоменка А.С. з Урамаєвим С.Р., під час якої були обговорені можливості для розширення двостороннього співробітництва.
У ході візиту було підготовлено телевізійний матеріал про Таврійський край, зокрема об’єктах курортно-санаторного та туристичного комплексів, установ культури. Презентація відеоролику відбулася під час Другого Форуму регіонів Уральського Федерального округу та України, що відбувся 24-25 травня 2011 року в м. Києві. Херсонська область була представлена потужною делегацією на чолі з головою обласної державної адміністрації Костяком М.М.
Під час заходу між Херсонською обласною державною адміністрацією та відповідними суб’єктами Російської Федерації, які входять до Уральського федерального округу, були підписані двосторонні документи.
Крім того, з метою реалізації Угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією (Україна) і Урядом Ямало-Ненецького автономного округу (Російська Федерація) про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво від 29 вересня 2010 року підписано програму заходів на 2011– 2015 роки по реалізації зазначеної угоди.
Протягом І півріччя 2011 року керівництвом обласної державної адміністрації та її відповідних структурних підрозділів основний акцент у сфері зовнішніх зносин зроблений на презентації економічного, промислового, аграрного, туристично-рекреаційного та науково-культурного потенціалу Херсонської області. Протягом звітного періоду обласною державною адміністрацією проведено роботу у сфері зовнішніх зносин в напрямку організації візитів представників обласної державної адміністрації за кордон, організації, проведенні та участі в різноманітних міжнародних заходах.
Так з метою просування продукції місцевих товаровиробників, встановлення двосторонніх стосунків по подальшому співробітництві в питаннях поставок продуктів виробництва екологічно направленої агропромислової галузі протягом 21-30 січня 2011 року відбувся візит делегації представників Херсонської області до м.Берлін (Федеративна Республіка Німеччина) з метою участі у Міжнародній виставці-ярмарку «Зелений тиждень-2011». Делегація підприємців від Херсонської області на Міжнародній сільськогосподарській виставці – ярмарку «Зелений тиждень – 2011» була представлена представниками ПП «Урсуленко» на чолі з директором Урсуленко О.А. За результатами візиту досягнута попередня домовленість налагодження експортних поставок продукції глибокої заморозки виробництва ПП «Урсуленко».
20 травня 2011 року в Санкт-Петербурзі відбувся Форум партнерів «Санкт-Петербург – регіони і міста України». Від Херсонської області участь у Форумі брав Херсонській міський голова Сальдо В.В., який приймав активну участь в роботі «круглих столів», а саме: «Співробітництво в галузі культури і туризму», «Співробітництво в сфері науки, середньої, професійно-технічної і вищої освіти».
З урахуванням поставлених перед областю завдань щодо активізації інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, виходу на нові ринки збуту проведено роботу з вивчення можливостей розширення торговельно-економічних відносин Херсонщини з Китайською Народною Республікою. Так, згідно попередніх домовленостей, протягом 12-16 червня 2011 року відбувся візит офіційної делегації та представників бізнес-кіл Херсонської області на чолі з головою обласної державної адміністрації Костяком М.М. до Китайської Народної Республіки.
12 червня делегація Херсонської області прибула з робочим візитом у столицю КНР Пекін, де їх зустріли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці Костенко Ю.В. і перший секретар з консульських питань Посольства України в Китайській Народній Республіці Семко А.М.
Протягом дня проведено переговори з комерційним директором компанії «Chіna Raіlway Іnternatіonal LTD» Яао Цзунь. У результаті переговорів досягнуто згоду по ряду інвестиційних проектів. Цього ж дня проведено переговори з компанією Jіangsu Muyang Group Co.LTD. В рамках зустрічі прийнято рішення щодо відкриття представництва компанії в Херсонській області, а також налагодження виробництва та сервісного обслуговування продукції компанії в Україні.
13 червня відбулася зустріч в Посольстві України в Китайській Народній Республіці з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Китайській Народній Республіці, у ході якої Костяк М.М. окреслив завдання та питання, що будуть розглядатися під час візиту до КНР: залучення інвестицій в Херсонську область в галузі впровадження новітніх технологій вирощування та переробки сільськогосподарської продукції, будівництво автодоріг, морського, річкового порту та аеропорту.
Протягом дня делегація провела зустріч із заступником генерального директора компанії «China Railway International LTD» Лі Хонг, під час якої досягнуто домовленості про приїзд делегації спеціалістів компанії в Херсонську область з метою спільної підготовки техніко-економічного обґрунтування будівництва магістралі Київ-Кіровоград-Керч. Також проведено зустріч з генеральним директором компанії «Beijing Urban Construction Group» ( BUCG) паном Лі Дао Сонгом. Пан Лі Дао Сонг виразив велику зацікавленість в реалізації спільних проектів та наголосив на тому, що український ринок в Китаї на сьогодні є стратегічним пріоритетом, особливо в світлі активізації відносин на найвищому рівні між Президентом України Януковичем В.Ф. та Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао.
14 червня в м.Харбін (провінція Хейлуцзян) відбулася зустріч делегації з генеральним директором компанії «Чиста зона чорної землі» Джанг Вен Мінг, під час якої відбулося ознайомлення з діяльністю компанії та її технічними можливостями. Голова обласної державної адміністрації Костяк М.М. презентував агропромисловий потенціал Херсонщини, окреслив можливі напрямки співробітництва. Китайська сторона виявила зацікавленість у будівництві заводу з переробки вовни в Херсонській області. Крім того, обговорювалася можливість розміщення переробних комплексів, зокрема з виробництва соку з кавуна.
За результатами зустрічі між Херсонською областю та торгівельно – збутовим кооперативом провінції підписано меморандум про наміри.
16 червня делегація відвідала резиденцію Голови народного уряду провінції Цзянсу (м.Нанкін). Гостей зустрів заступник губернатора – доктор Джанг Вей Гуо, який запевнив, що провінція відкрита для співробітництва у різних сферах (економіка, наука, ін.).
Відбулася зустріч з генеральним директором компанії «China Jiangsu International Economic-Technical» Сье Ле Цюн. Голова обласної державної адміністрації Костяк М.М. презентував інвестиційні проекти Херсонщини, які мають підтримку з боку держави, але потребують вкладення інвестиційних коштів приватних інвесторів. За результатами зустрічі було досягнуто попередню домовленість про участь китайської сторони в реалізації декількох проектів.
Також відбулася зустріч в аграрному університеті м.Нанкін з деканом інституту міжнародного навчання Ші Сонг, у ході якої розглянуто можливість налагодження співпраці між вищими навчальними закладами м.Херсона та зазначеним інститутом, зокрема в частині обміну студентами та науковцями.
З 28 лютого 2011 року по 05 березня 2011 року відбувся візит делегації Херсонської області на чолі з першим заступником голови обласної державної адміністрації – керівником апарату Білим В.С. до м. Брюссель (Бельгія) та м. Лондон (Сполучене Королівство Великобританії). Зазначена поїздка відбулася в рамках участі місцевих громадських організацій Херсонської області у міжнародному проекті «Посилення громадянського суспільства через кордони для розвитку демократії» (далі – Проект).
В рамках Проекту відбулися ознайомчі візити до Європейського Парламенту та окремих департаментів Європейської Комісії, парламентських та урядових інституцій Великобританії, зустрічі з представниками громадянського суспільства та круглий стіл з представниками владних та громадських структур України, Молдови та країн Європейського Союзу.
Під час візиту обговорювалися перспективні напрямки співпраці з реалізації спільних ініціатив, спрямованих на позитивні соціальні зміни в громаді, державі, суспільстві. Приймаюча сторона ділилася досвідом європейських країн з питань громадянського суспільства та розвитку демократії. Даний візит дав можливість представникам влади та громадських організацій обговорити плани на майбутнє, знайти шляхи їх реалізації.
З 29 по 30 березня 2011 року делегація Херсонської області у складі голови обласної державної адміністрації Костяка М.М., заступника голови обласної державної адміністрації Хоменка А.С., помічника голови обласної державної адміністрації Шкреби В.В. та головного спеціаліста управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Арнаутова К.В. здійснили візит до Калузької області.
Даний візит дав можливість представникам влади вивчити досвід Калузької області, основні напрямки регіональної політики в організації інвестиційної діяльності, конкретні пропозиції щодо роботи по залученню інвесторів, а також презентувати потенціал Херсонщини. На даний час в області здійснюються заходи з впровадження калузького досвіду в умовах чинного законодавства.
Таким чином, за результатами проведеної структурними підрозділами обласної державної адміністрації у І півріччі 2011 року плідної роботи, спрямованої на розширення географії країн-партнерів, за звітній період укладено наступні двосторонні документи про співробітництво:
– Угоду між Херсонською обласною державною адміністрацією України та Урядом Новосибірської області Російської Федерації про торговельно-економічне, науково-технічне, соціальне та культурне співробітництво;
– Угоду між Херсонською обласною державною адміністрацією України і Урядом Свердловської області Російської Федерації про торговельно-економічне, науково-технічне, гуманітарне та культурне співробітництво;
– Угоду між Херсонською обласною державною адміністрацією (Україна) і Урядом Тюменської області (Російська Федерація) про співробітництво у торговельно-економічній, науково-технічній, гуманітарній та соціальній сферах;
– програму заходів на 2011– 2015 роки щодо реалізації угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією України та Урядом Ямало-Ненецького автономного округу Російської Федерації про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво від 29 вересня 2010 року;
– протокол про наміри щодо розробки і впровадження Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку Дніпро-Бузького субрегіону на території Миколаївської і Херсонської області в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність»;
– меморандум про наміри між Херсонською областю та торговельно-збутовим кооперативом провінції;
– протокол про результати візиту голови Херсонської обласної державної адміністрації України Костяка М.М. до Новосибірської області Російської Федерації.
На даний момент ведеться робота зі створення робочих груп, організації офіційних делегацій та підготовки відповідних угод про співробітництво з Краснодарським краєм Російської Федерації, Гомельським обласним виконавчим комітетом (Республіка Білорусь).
Структурними підрозділами обласної державної адміністрації проводиться робота щодо пошуку нових перспективних напрямків розвитку взаємовигідних економічних відносин, розглядаються можливості участі представників області в різноманітних міжнародних заходах на території Російської Федерації та запрошення російських делегацій до участі у відповідних заходах на Херсонщині.
Менше двох тижнів залишилося до відзначення ювілейної річниці Великого Національного Свята – Дня Незалежності України.
На виконання Указу Президента України від 01 листопада 2010 року № 990/2010 «Про відзначення 20-ї річниці незалежності України» прийнято відповідне розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24 листопада 2010 року № 989 «Про підготовку та відзначення в області 20-ї річниці незалежності України».
Затверджено план заходів з відзначення в області 20-ї річниці незалежності України та створено організаційний комітет, який очолює голова обласної державної адміністрації Микола Михайлович Костяк.
Під головуванням Миколи Михайловича проведено два засідання за участю широкого кола громадськості, за результатами яких підготовлено відповідні доручення.
Аналогічні організаційні комітети створено у всіх районах та містах Херсонщини.
В області вже проведено велику низку заходів щодо відзначення 20-річчя Незалежності України.
У рамках відзначення ювілейної дати від дня створення держави, у березні 2011 року на Херсонщині пройшов Туристичний форум «Розвиток екологічного туризму в країнах Чорноморського басейну: нові технології та економічні моделі», в червні – VI Фестиваль туристичної журналістики України.
Крім того в області проведено низку науково-практичних конференцій на тему «Розвиток Української державності та конституціоналізму: історія, сьогодення та перспективи», в яких приймали участь науковці, представники органів влади, громадськості; засідань за «круглим столом» на тему «Україна – 20 років незалежності» за участю представників політичних партій, громадських організацій, національно-культурних товариств та релігійних організацій.
З метою виховання у молоді патріотизму, поваги до ідей державності на базі Обласного палацу молоді та студентів в червні поточного року проведено Молодіжний форум за участю представників усіх регіонів області.
В усіх районах та містах області на високому організаційному рівні проведено огляд художніх аматорських колективів сільських закладів культури «Мистецтво рідного села».
В обласному краєзнавчому музеї відкрито стаціонарну виставку «20 років під прапором Незалежності».
Проведено обласний фестиваль-конкурс творів учнів образотворчих відділень шкіл естетичного виховання міста Херсона та області «Моя незалежна Батьківщина».
При Державному архіві області створено та відкрито тематичну виставку архівних документів.
В межах відзначення 20-ої річниці незалежності України протягом навчального року серед учбових закладів області проведено обласний конкурс дитячої та юнацької творчості «Таврійський барвограй», обласний етап Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт.
До знаменної дати в області постійно проводяться фізкультурно-спортивні масові заходи з залученням широких верств населення.
Заходи по відзначенню 20-ї річниці незалежності України в області постійно висвітлюються в засобах масової інформації.
Так, обласна державна телерадіокомпанія «Скіфія» підготувала з початку 2011 року понад 40 тематичних сюжетів до телепрограм «Спільна мова», «Україна: від мови до нації».
В усіх місцевих друкованих засобах масової інформації області започатковано рубрику «До 20-ї річниці незалежності України», в якій постійно друкуються матеріали із зазначеної тематики.
20 серпня з сьомої години ранку відбудеться проведення святкових ярмарків продовольчих та промислових товарів в чотирьох мікрорайонах міста Херсона (ХБК, «Корабел», «Шуменський», «Таврійський») за участю всіх районів та міст області.
Того ж дня, о п’ятнадцятій годині на базі ККЗ «Ювілейний» відбудуться урочисті збори, святковий концерт, нагородження знаних людей області державними нагородами та відзнаками з нагоди 20-ї річниці незалежності України. У зазначеному заході передбачено участь делегацій з усіх районів та міст області.
23 серпня, о дев’ятій годині на площі біля обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара відбудеться урочиста церемонія підняття великого Державного Прапора України. Аналогічні заходи пройдуть на центральних площах, майданах у всіх населених пунктах області.
Традиційно, 24 серпня о дев’ятій годині відбудеться урочистий мітинг та покладання квітів до погруддя Т.Г.Шевченка.
В ці святкові дні, також, пройдуть численні громадсько-політичні, культурологічні, спортивні заходи обласного, всеукраїнського та регіонального рівнів, зокрема: Обласний інтелектуальний турнір – парламентські дебати на тему: «Незалежність у кожному серці», обласний молодіжний фестиваль пісенної творчості «Молодь тобі, Україно», регіональна інтелектуально-спортивна гра «Геральдика України», IV Міжнародний фестиваль «кРок у майбутнє» та інші.
Ініціативи щодо забезпечення публічності в управлінському процесі активно впроваджуються на території Херсонської області. Виконуються обласний План заходів з реалізації сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства на 2011 рік та План проведення консультацій з громадськістю у 2011 році в області, у розробці яких взяли безпосередню участь представники громадськості.
Важливу роль у процесі реалізації державної політики в економічній, соціальній та гуманітарній сферах, забезпечення відкритості та прозорості в роботі органів виконавчої влади, налагодження соціального партнерства, залучення широкої громадськості до розв’язання нагальних проблем життєдіяльності області відіграють консультативні-дорадчі органи при обласній державній адміністрації, яких на даний момент близько 130-ти. До складу цих органів входять та беруть безпосередню участь у їх роботі численні представники інститутів громадянського суспільства.
Зокрема, активно діє громадська рада при обласній державній адміністрації, у складі якої відомі в області громадські діячі, лідери впливових обласних громадських організацій. Громадська рада систематично долучається до розгляду та обговорення проектів документів, запровадження яких має важливе значення для подальшого розвитку як області, так і країни в цілому.
У 2010 році розпочала активну роботу і новостворена молодіжна рада при обласній державній адміністрації, спрямована на залучення лідерів молодіжного руху області до реалізації державної політики у відповідній сфері.
У липні минулого року з метою консолідації зусиль козацької громади та органів влади в області створено обласну раду громадських організацій сучасного українського козацького руху при голові обласної державної адміністрації.
Таким чином, діяльність консультативно-дорадчих органів при органах державної влади має велике значення у процесі забезпечення громадського контролю за діями влади та залучення громадськості до управлінського процесу. Разом з тим, обласна державна адміністрація вживає додаткових заходів щодо унормування та підвищення ефективності роботи консультативно-дорадчих органів, ліквідації тих з них, які функціонують формально.
Однією з основних форм безпосередньої взаємодії обласної державної адміністрації з інститутами громадянського суспільства є участь у реалізації спільних проектів і програм, спрямованих на вирішення проблемних питань у різних сферах життєдіяльності області.
Так, в Херсонській області відповідно до Угоди про партнерство між обласною державною адміністрацією, обласною радою та Програмою розвитку ООН в Україні успішно реалізується проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та співфінансування громадських ініціатив. Загалом у рамках відповідного проекту на території регіону створено 54 мікропроекти організацій громад та залучено із різних джерел понад 7 млн грн. Це дозволило розв’язати ряд нагальних проблем, які турбували населення, у тому числі щодо ремонту соціальних об’єктів, поліпшення систем водопостачання та енергозбереження. У 2011 році розпочато реалізацію другого етапу зазначеного проекту. Реалізація подібних ініціатив дозволяє громадам стати безпосередніми учасниками, суб’єктами управлінського процесу, відчути власну відповідальність за стан місцевого розвитку, підвищити громадянську активність населення.
Вагомим елементом співпраці обласної державної адміністрації та об’єднань громадян є громадська експертиза управлінських рішень і управлінської діяльності.
Так, за допомоги обласної державної адміністрації громадська організація “Успішна жінка” здійснила громадську експертизу виконання обласної програми з протидії торгівлі людьми, “Нова генерація” – діяльності обласної державної адміністрації щодо утвердження гендерної рівності, “Молодіжний центр регіонального розвитку” – реалізації в області державної молодіжної політики, “Дія” – стану захисту прав дітей на Херсонщині. Їх експертні пропозиції були враховані під час розробки та виконання відповідних управлінських рішень.
На даний час обласною державною адміністрацією розробляється проект програми сприяння розвитку громадянського суспільства в області до 2015 року, що передбачає комплексне впровадження у практику управлінської діяльності механізму консультацій з громадськістю, вивчення громадської думки, публічного обговорення проектів важливих владних рішень, стану і підсумків їх виконання. До роботи над цим документом активно залучаються представники громадських організацій, інших інститутів “третього сектора”.
Значні зусилля місцевих органів виконавчої влади в області також спрямовуються на залучення дієвих і компетентних представників громадськості до участі в управлінському процесі, до формування кадрового резерву, до державної служби.
З метою підвищення ролі молодого покоління в розбудові демократичного громадянського суспільства, створення належних умов для його інтелектуального, культурного та фізичного розвитку в області виконується програма «Молодь Херсонщини» на 2011 – 2015 роки. Характерно, що програма містить не тільки комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді, але й передбачає залучення молодіжних діячів до участі саме в державному управлінні.
Особливої уваги заслуговує досвід роботи Молодіжної школи регіонального державного управління, яка сприяє підготовці якісного кадрового резерву та формуванню нової генерації управлінських кадрів. За період її роботи здійснено 10 випусків, 195 її вихованців отримали свідоцтво про успішне закінчення навчання. Багато з них зараховані до кадрового резерву або розпочали роботу на державній службі.
Виховання у молодіжному середовищі свідомого громадянина, здатного долучитися до управлінського процесу, має відбуватися, починаючи зі шкільного і, навіть, дошкільного періоду. У зв’язку з цим особливого значення набув конкурс лідерів учнівського самоврядування “Державна служба очима учнівської молоді”, вперше проведений у м.Херсоні в березні – червні 2011 року Південним регіональним відділенням Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу за підтримки обласної державної адміністрації. Оригінальні й змістовні роботи школярів засвідчили бажання та готовність молодих людей брати активну участь у громадському житті, в управлінні місцевими і державними справами.
Забезпечення публічності в діяльності органів державної влади, посилення їх співпраці з громадськістю є підґрунтям для формування нових відносин між громадянином і владою, демократизації державного управління. За таких умов суспільство відмовиться від уявлення про громадянина виключно як об’єкта управління, а виконавчу владу – як суб’єкта управління.
Херсонщина – унікальний аграрний край. Агропромисловий комплекс є провідною галуззю економіки області, адже тут формується майже половина валової продукції, що виробляється в області.
Невичерпні можливості його розвитку полягають у запровадженні високої культури земельного господарства. Це той шлях, на якому область здобуде економічну стабільність, стане заможним і процвітаючим регіоном.
Цього року, усупереч багатьом скептикам і незважаючи на складні погодні умови, Херсонщина отримала найбільший за роки незалежності України урожай ранніх зернових культур. Запорукою успіху стала системний управлінський процес, самовіддана праця хліборобів, дотримання ефективних технологій і впровадження новітніх розробок.
За попередніми даними, аграрії області намолотили 2 млн 257 тис. тонн зерна у початково-оприбуткованій вазі, в тому числі озимої пшениці – 1 млн 576,2 тис. тонн. Це майже вдвічі більше, ніж у минулому році і на 368,9 тис. тонн більше, ніж передбачено Зведеним планом розвитку АПК та сільських територій області на 2011 рік. У середньому з кожного гектара отримано по 32,2 ц зерна (у минулому році – 21,1 ц/га).
Намолочено також 68,3 тис. тонн товарного насіння озимого ріпаку при середній урожайності 14,7 ц/га.
Продовжується збирання овочів. Загалом Херсонщина за своїми унікальними грунтово-кліматичними умовами є зоною виробництва якісної овочевої продукції, картоплі, практично всього асортименту.
Минулого року за обсягами виробництва овочево-баштанних культур Херсонська область посіла перше місце серед усіх регіонів країни. Цього року такі високі показники буде не тільки збережено, але і збільшено.

Комментарии закрыты.



Великі Копані
Великие Копани