Великие Копани – Великі Копані » Великі Копані

Великі Копані (Большие Копани), Херсонська область, Цюрупинський район.
Село Великі Копані засновано 1796 року.
Першими поселенцями села Великі Копані були втікачі солдати й кріпаки з Полтавської, Воронезької та інших губерній. Поступово кількість жителів села В.Копані зростала.
1810 р. сюди переселилося кількість десятків сімей з Курської губернії.
Через двадцять років в Великих Копанях , у 150 дворах мешкало 515 чоловік і 717 жінок. Основним заняттям Копанців було хліборобство та тваринництво.
1822 року в селі Великі Копані налічувалось 1 тисяча голів великої рогатої худоби і 2,5 тис. овець. Більшість земель села Великі Копані погано родила. Не в усіх селян була робоча худоба, 1822 року вони мали 120 коней, до того ж тяглова сила розподілялася між господарствами дуже нерівномірно.
Восени 1922 року було перерозподілено землю за затвердженим нормами, після чого в селі Великі Копані, як і по всьому повіту, не стало безземельних, значно зросла кількість середняків. На їдця виділялося 2,25-3 десятини, землею забезпечувалися насамперед сім’ї червоноармійців і бідняків. 1923 року 1212 господарств Великих Копанів мали 13 657 десятин землі. Значну допомогу селянам в обробітку ґрунту стала створена у селі прокатна станція. В 1923 році вона придбала молотарки. Великокопанівці продовжували вирощувати виноград, овочі, баштанні культури, водили сади – у плодорозсаднику населення могло одержати саджанці молодого дерева.
На 1924 рік у Великих Копанях, що з березня попереднього року входили як центр сільської ради до Олешківського району, діяли паровий млин, олійниця, 7 вітряків. Велику роль у заготівлі хліба, постачанні населення предметами першої потреби підіграла сільська споживча кооперація, що на початку 1925 року налічувала понад 100 членів
Великі Копані
За 1969 – 1971 роки в селі Великі Копані споруджено комплекс будівель для винного цеху, механізований холодильник для винограду і фруктів ємність 600 тонн, будинок сільської Ради, 2 магазин та їдальню, будинок побутового обслуговування, будинок культури і 4 відділкові клуби, дитячий садок тощо.
6 червня 1995 засновано ТОВ Багатогалузева виробнича фірма «Неждана» (ринок Великі Копані),
засновник Негой Федір Федорович
велики копани
Сьогодні оптовий ринок «Великі Копані», ТОВ МВФ «Неждана» має три адміністративні будівлі, м’ясомолочним і рибних павільйонами, приміщення кафе, магазини, торгові прилавками.
базарь в Великих Копанях

На территории ринку «Неждана» арендує приміщення ВАТ КБ «Хрещатик».
Великі Копані - банк Хрещатик
В селі Великі Копані також дія відділення Приватбанку.
Великі Копані - ПриватБанк

Є залізнична станція Великі Копані.
Великі Копані - Залізнична станція

На території села Великі Копані працюють 4 заправки.
Великі Копані - заправкаЗаправка в Копанях
Заправка на трасе Херсон-Керч в КопаняхЗаправка біля ринку Великі Копані

Будинок культури, що функціонує сьогодні у Великих Копанях з 1958 року. Виведено на високий рівень зусилями голови Великих Копанів Костенко В.Д. та колектива будинку культури.
Великі Копані - будинок культури
Діють у Великих Копанях танцювальний колектив “Відображення” (керівник Лариса Собко), вокальний колектив “Чисті криниці” (керівник Тетяна Собко), дорослий та дитячий аматорські театральні колективи, драматичні колективи, вокальногий ансамбль “Мелодія душі” (керівник Людмила Задніпряна), дитячий хор “Джерельце” (керівник Сергій Мінєнков), дитячий танцювальний колектив “Асорті” (керівник Лариса Собко), вокально-інструментальний ансамбль (керівник Людмила Задніпряна)

На виїзді з села Великі Копані діє торгівельно-обслуговуючий комплекс (Керівник Соценко В.В.)
Великі Копані

Великі Копані

Также:

  1. Нова газета села Великі Копані
  2. Великі Копані 2012

Комментарии закрыты.Великі Копані
Великие Копани