Великие Копани – Великі Копані » Село Добросілля

У п’ятдесяті роки минулого століття на Дніпрі почалося будівництво Каховської ГЕС. 1966 року ГЕС запрацювала. Завдяки греблі вода в Дніпрі піднялася, пішла по каналах на зрошення полів. Села, які знаходилися в низинах, почали підтоплятися. Це: Стара Маячка, Тарасівка, Подокалинівка, Великі Копані. Ґрунтові води були у 30-50 сантиметрах від поверхні ґрунту. Щоб уникнути обвалів будинків, Копані попадали під переселення на вищу місцевість. Було створено комісію з виїзду перших потерпілих. Тож, 1966 року почалося будівництво села Добросілля.

Першими поселенцями в жовтні 1967 року стали жителі Великих Копанів, будинки яких підтопило. Це: Ушаков Гаврило (8 чоловік сім’ї), Бондаренко Володимир (8 чоловік сім’ї), Чайковський Микола (6 чоловік сім’ї), Галах Андрій, Бойко Микола, Янчукова Меланія.

Будинки, що були готові прийняти поселенців, поступово заселялися. Питної та технічної води в селі не було, тож, з Великих Копанів її підвозили цистерною. А вже 1969 року радгосп-заводом «Фрунзе» було побудовано централізований водопровід, хоч електроосвітлення ще не було; в селі вже заселено 38 будинків. Сім’ї Крайнюкова М., Щупарчук М., Багдасар’ян Е., Болгар К., Кузнецова М., Кувалдіна Б., Дудкіної Т., Богачука Н., Бережної К., Гуляєвої М. отримали нові будиночки і стали постійними жителями села Добросілля.

Але основна маса копанців не хотіла покидати нажиті місця і переселятися до іншого села. Тому було вирішено пробити свердловину, поставити насоси і відкачувати воду в канал. Рівень ґрунтових вод понизився, а копанці залишилися жити в своєму рідному селі.

Добросілля стояло серед голого степу: одні будинки та електричні опори, траса проходила за кілометр від села, територія не була захищена від вітру, піщані бурі засипали піском подвір’я. Не було ні дерев, ні парканів, ні лісосмуг. Але село продовжували розбудовувати. 1971 року адміністрація радгосп-заводу ім. Фрунзе направила до західних областей України оголошення і запросила людей на постійне місце проживання до с. Добросілля, гарантуючи житло та роботу. Почали прибувати молоді сім’ї. 1973 року відкрився дитячий садок «Сонечко», який очолила Кузнецова Софія Іванівна. В її колективі працювали Літвінова Ярослава, Камарницька Катерина, Герак Ярослава, Мельник Галина. Вже 1976 року садочок відвідувало 30 дітей. На базі села Добросілля було організовано відділок №4, який очолили керуючий Косинський Б., агроном Боков С.Ф., зав. мехмайстернею Чабанов М.І., бухгалтер Канівець П.Я., бригадир Кузнецов В.А. Тракторна бригада нараховувала 18 одиниць техніки.
Добросілля
Село Добросілля (Доброселье) знаходиться в 1,5 км від дороги Херсон-Керчь

Комментарии закрыты.



Великі Копані
Великие Копани